با تصویب شورای شهر اسفراین آقای مهندس محسن قادری بعنوان شهردار اسفراین تعیین شد

 

 

طی حکمی از سوی دکترمحمدعلی شجاعی استاندارخراسان شمالی، آقای محسن لعل قادری به عنوان شهردار جدید اسفراین منصوب شد
مراسم تودیع سر پرست وشهردار سابق و معارفه شهردارجدید اسفراین روزشنبه 98/01/24 در محل سالن آمفی تئاترفرهنگسرای شهرداری با حضور فرماندار اسفراین، امام جمعه و اعضای شورای تامین شهرستان، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری واعضا شورای اسلامی شهراسفراین وحضورمردم ومسئولین برگزار شد.در این مراسم فرماندار اسفراین یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران را اداره امور متکی بر آرا مردم برشمرد و گفت: به موجب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شوراهای اسلامی بعنوان یکی از نهادهای مهم در پیشبرد و تسریع امور و برای نظارت و پیگیری مسائل عمرانی ، فرهنگی و اجتماعی و... با رعایت مصالح عمومی و مقتضیات محلی تشکیل شده است .
طاهر رستمی افزود: این نهاد یک مرجع تصمیم گیری و نظارتی است و در این مورد دارای اختیارات وسیعی می باشد که برگرفته از اصول یکصدم تا یکصدو ششم قانون اساسی و قوانین عادی است.

وی گفت : شهرداران بعنوان بازوان اجرایی در شوراها و پیشانی خدمت در شهرها هستند که عملکرد خوب آنها نشانه عملکرد خوب نظام است .
رستمی با برشمردن وظایف شهرداران در همه عرصه های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت : شهرستان دارالقرآن اسفراین ظرفیت خوبی برای مطرح شدن در سطوح بالا را دارد و در همین راستا و در جهت کاهش آسیب های اجتماعی لازم است که بستر و زمینه های فعالیت فرهنگی و اجتماعی در شهرستان مهیا شود و در حوزه گردشگری و معرفی مشاهیر شهرستان کارهای ماندگاری صورت گیرد.
طاهر رستمی با تاکید بر همراهی، همفکری، همیاری و مشارکت مردم در امور خصوصا در مدیریت شهری بیان داشت: شوراها موظف هستند هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد خود را به منظور استفاده از تجربیات و همفکری مردم و نخبگان برای مدیریت بهتر شهر، ارائه دهند.
وی با تقدیر از زحمات ارزنده شهردار سابق و همچنین سرپرست شهرداری اسفراین و آرزوی موفقیت برای محسن لعل قادری شهردار جدید؛ ابراز امیدواری کرد تا با تعامل و همکاری در جهت رضایت شهروندان شاهد رشد و بالندگی شهرستان در همه امور باشیم .

 قدیر محمدیان امام جمعه اسفراین نیز از مشورت به عنوان لازمه اصلی برای انجام امور نام برد و یادآور شد : تعامل در شورا ارزنده ترین مسئله در راه خدمت رسانی به مردم است و شورای شهر بعنوان پارلمان مدیریت  داخل شهری باید بهترین تصمیم گیریها را برای آبادانی  و توسعه شهر داشته باشند

وی آگاه  ساختن مردم از مسائل و امور را نیز یکی دیگر از وظایف شوراها و شهرداری عنوان کرد .
حمید عرب نیز در این مراسم با اشاره به مأموریت و نگاه ویژه این دوره از مدیریت شهری به مقوله شهروندمحوری، افزود: موضوع مشارکت‌جویی شهروندان در اداره شهرها به یک الزام برای پیشبرد اهداف و برنامه های کشوری تبدیل شده است و نگاه ما در مدیریت شهری باید نگاه شهروند محوری باشد .
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری با برشمردن شاخصهای مهم شهرداری ها گفت : روحیه خدمت و اخلاص و همچنین تکریم و اعتمادسازی از شاخص های مهم شهرداری ها به شمار می آیند که شهرداران باید آنها را سرلوحه کار خود قرار دهند .

وی در ادامه ساماندهی نیروی انسانی ، تدوین سند راهبردی ، توجه به امور شهری ، مسائل مالی و درآمدی شهرداری را برخی از اولویتهای کاری سال ۹۸ برای شهرداران عنوان کرد .
حمید عرب افزود :  ارتباط و تعامل شهرداری با شوراها ، استفاده از نظرات و دیدگاههای مردم ، حفظ هویت و اصالت شهری و نگاه عدالت محور در توسعه متوازن شهری از وظایف مهم شهرداران است که باید به آنها توجه داشته باشد .
گفتنی است در پایان این مراسم از خدمات ارزنده مسلم نوری شهردار سابق و رمضانعلی ایماندار سرپرست شهرداری اسفراین تقدیر و تشکر شد و طی حکمی از سوی استاندار خراسان شمالی، محسن لعل قادری بعنوان شهردار جدید شهر اسفراین منصوب گردید.