بهره برداری از بزرگترین پروژه ترافیکی شهری اسفراین  
 
 
                                 
 
                                                    
 
 
                              
 
 
 
                                             
  
 
 
       
 
بازگشایی و بهره‌برداری از مسیر تقاطع اسفراینی - بهشت و شهید مروجی اسفراین، منجر به کشوده شدن بزرگترین گره ترافیکی این شهر ۶۰ هزار نفری، پس از ۱۳ سال شد.
 
🔹 شهردار اسفراین، پنجشبنه در آیین افتتاح این طرح توسعه شهری اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح بزرگ، گره های ترافیکی شهر برطرف و همزمان طرح جمع آوری آبهای سطحی شمال غرب شهر اسفراین نیز عملیاتی شد.
 
🔹 محسن لعل قادری افزود: طرح کمربند شمالی شهر اسفراین که غرب و شرق اسفراین را به هم پیوند می زند از سال ۸۷ آغاز شده بود اما به دلیل مشکلاتی در دوره های گذشته به سرانجام نرسیده و به کندی پیش می رفت، که به همت مجموعه شهرداری و حمایت شورای اسلامی شهر و نیز همراهی شهروندان، این طرح در کمتر از یکسال تکمیل و به سرانجام رسید.
 
🔹 وی افزود: برای بهره برداری از این مسیر ۱۴ میلیارد ریال اعتبار در حوزه اجرای کانالهای زیرسطحی به منظور هدایت و جمع آوری آبهای سطحی شهر و عملیات عمرانی هزینه شد و برای بازگشایی مسیر نیز چهار مورد تملک زمین با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال از محل منابع داخلی شهرداری صورت گرفت.
 
🔹 قادری افزود: در اجرای این طرح ۵۲۰ متر کانال زیرسطحی برای هدایت آبهای سطحی و ۳۵۰ متر زیرسازی و آسفالت در این قطعه صورت انجام شده است.
 
🔹 وی با بیان اینکه کمربند شمالی شهر اسفراین از میدان پهلوان کشوری در غرب تا میدان ابن سینا در شرق اسفراین امتداد دارد، گفت: مشکل قسمت دوم کمربند شمالی شهر، حدفاصل خیابان شهید باهنر و میدان ابن سینا نیز با پیمانکار رفع شده و این مسیر حداکثر تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد و عملا کمربند شمالی شهر به صورت ۱۰۰ درصد زیر بار ترافیکی خواهد رفت.
 
🔹وی گفت: با اجرای این پروژه مشکل دسترسی شهروندان شهرک شهدای مقاومت به مرکز شهر نیز رفع خواهد شد
 
  شرایط سخت مالی اجرای طرح های شهری اسفراین را متوقف نکرد 
 
🔹 فرماندار اسفراین نیز در این آیین، افتتاح این طرح توسعه شهری را حاصل حمایت، همراهی و صبوری مردم این منطقه و همت شهرداری و شورای اسلامی شهر خواند و گفت: با توجه به حجم تردد درون شهری و مشکل ترافیک در ساعت اوج تردد، بهره برداری از این طرح بزرگ شهری گره بزرگی از ترافیک شهر اسفراین گشوده و سبب حذف نقاط حادثه‌خیز این‌ مسیر می شود.
 
🔹 طاهر رستمی با قدردانی از اقدام‌ جهادی شهرداری اسفراین، افزود: اجرای این طرح نشان داد که شرایط سخت کمبود منابع مالی و اعتباری هم برای اجرای پروژه ها نمی تواند محدودیت ایجاد کند.
بازدید امروز201
بازدید جاری181814