دسته: اخبار
بازدید: 731

در این نشست خبری که در محل دفتر کار شهردار اسفراین برگزار شد مسلم نوری شهردار،کارنامه یکساله خود را برای اطلاع عموم تشریح ودر اختیار رسانه ها قرار داد.

در این نشست شهردار اسفراین به خبر نگار صدا وسیما گفت :

در سال گذشته 26 هزار متر مربع فضای پارک جدید در شهر اسفراین احداث شده است .
شهردار اسفراین گفت : در سال گذشته بیش از 26 هزار متر مربع فضای پارک جدید احداث گردیده که برای آبیاری آنها از آبیاری نوین که طراحی زیر ساخت های ان توسط کارشناسان و مهندسین شهرداری انجام گرفته استفاده می شود .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مسلم نوری در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهر گفت : کل بودجه شهرداری اسفراین در سال گذشته که توسط شورای شهر تصویب و به شهرداری ابلاغ گردید 20 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده که 5/45 درصد مربوط به بخش عمرانی و بیش از 54 درصد مربوط به بخش هزینه های شهرداری بوده که این بودجه مصوب شده در سال گذشته محقق گردید .
وی گفت : در همین راستا شهرداری اسفراین موفق گردید در سال گذشته بیش از 293 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان آسفالت معابر اصلی و فرعی را به انجام برساند .
شهردار اسفراین از احداث بیش از 26 هزار مترمربع فضای پارک در سال گذشته در این شهرخبر داد و افزود : برای همه این فضاهای سبز ایجاد شده از آب غیر شرب و آبیاری تحت فشار بارانی مخفی شونده که کار طراحی و ساخت آن توسط کارشناسان و مهندسین شهرداری انجام شده استفاده می شود .
وی گفت : برنامه شهرداری کاهش استفاده آب شرب در فضای سبزاست که در همین راستا دریک سال گذشته 30 هزار متر مربع کاهش مصرف آب شرب در آبیاری فضای سبز داشته ایم .
نوری از بدهی 80 میلیارد ریالی شهرداری هنگام تحویل خبر داد و افزود : این میزان بدهی با دریافت طلب شهرداری از دستگاه های دولتی شهرستان به 41 میلیارد کاهش و از طریق اوراق خزانه تا پایان سال 96 تسویه خواهد شد.
شهردار اسفراین از اختصاص 35 میلیارد ریال اعتبار برای جمع آوری آبهای سطحی شهرستان خبر داد و افزود : هم اکنون 9 هزار مترمربع از کانال هدایت آبهای سطحی در سطح شهر در حال اجراست و اجرای فاز یک کف سازی بستر رودخانه بیدواز که از مرکز شهر می گذرد از حد فاصل پل بهشت تا پل معلم با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال کار مطالعاتی آن به پایان رسیده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است .
مسلم نوری در پایان از تصویب بودجه 265 میلیارد ریالی شهرداری اسفراین در سال 96 خبر داد و افزود : از این میزان 50.1درصد به بودجه عمرانی و 49.8درصد به بودجه جاری تخصیص یافته است.

گزارش ارایه شده شهردار اسفراین به اصحاب رسانه 

 


بازدید امروز6
نفربازدید جاری37490