اقدامی ماندگار از خادمان شهر اسفراین

 آغاز تخفیف های عوارض شهرداری اسفراین

 

 

 

 

 

 پیام تقدیر و تشکر شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اسفراین از پزشکان و کادر درمانی علوم پزشکی شهر درمواجهه با ویروس کرونا

 

 

از آغازین روزهای شیوع ویوس کرونا شاهد خدمات و تلاش های خالصانه پزشکان ، پرستاران و کادر های درمانی شهرستان اسفراین بوده ایم که بی وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار داده اند و در این راه بشر دوستانه دل در گرو صیانت و حراست از جان بی شمار انسان های مبتلا و دردمند بستند.

از زحمات و تلاش های کلیه دست اندرکاران ، پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهر تشکر و قدر دانی نموده ، امیدوارم در پرتو عنایات خداوند متعال و در سایه همدلی و وحدت همگانی این برهه سخت نیز با موفقیت و سربلندی پشت سر گذاشته شود.

 

 

 بهره برداری از بزرگترین پروژه ترافیکی شهری اسفراین  
 
 
                                 
 
                                                    
 
 
                              
 
 
 
                                             
  
 
 
       
 
بازگشایی و بهره‌برداری از مسیر تقاطع اسفراینی - بهشت و شهید مروجی اسفراین، منجر به کشوده شدن بزرگترین گره ترافیکی این شهر ۶۰ هزار نفری، پس از ۱۳ سال شد.
 
🔹 شهردار اسفراین، پنجشبنه در آیین افتتاح این طرح توسعه شهری اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح بزرگ، گره های ترافیکی شهر برطرف و همزمان طرح جمع آوری آبهای سطحی شمال غرب شهر اسفراین نیز عملیاتی شد.
 
🔹 محسن لعل قادری افزود: طرح کمربند شمالی شهر اسفراین که غرب و شرق اسفراین را به هم پیوند می زند از سال ۸۷ آغاز شده بود اما به دلیل مشکلاتی در دوره های گذشته به سرانجام نرسیده و به کندی پیش می رفت، که به همت مجموعه شهرداری و حمایت شورای اسلامی شهر و نیز همراهی شهروندان، این طرح در کمتر از یکسال تکمیل و به سرانجام رسید.
 
🔹 وی افزود: برای بهره برداری از این مسیر ۱۴ میلیارد ریال اعتبار در حوزه اجرای کانالهای زیرسطحی به منظور هدایت و جمع آوری آبهای سطحی شهر و عملیات عمرانی هزینه شد و برای بازگشایی مسیر نیز چهار مورد تملک زمین با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال از محل منابع داخلی شهرداری صورت گرفت.
 
🔹 قادری افزود: در اجرای این طرح ۵۲۰ متر کانال زیرسطحی برای هدایت آبهای سطحی و ۳۵۰ متر زیرسازی و آسفالت در این قطعه صورت انجام شده است.
 
🔹 وی با بیان اینکه کمربند شمالی شهر اسفراین از میدان پهلوان کشوری در غرب تا میدان ابن سینا در شرق اسفراین امتداد دارد، گفت: مشکل قسمت دوم کمربند شمالی شهر، حدفاصل خیابان شهید باهنر و میدان ابن سینا نیز با پیمانکار رفع شده و این مسیر حداکثر تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد و عملا کمربند شمالی شهر به صورت ۱۰۰ درصد زیر بار ترافیکی خواهد رفت.
 
🔹وی گفت: با اجرای این پروژه مشکل دسترسی شهروندان شهرک شهدای مقاومت به مرکز شهر نیز رفع خواهد شد
 
  شرایط سخت مالی اجرای طرح های شهری اسفراین را متوقف نکرد 
 
🔹 فرماندار اسفراین نیز در این آیین، افتتاح این طرح توسعه شهری را حاصل حمایت، همراهی و صبوری مردم این منطقه و همت شهرداری و شورای اسلامی شهر خواند و گفت: با توجه به حجم تردد درون شهری و مشکل ترافیک در ساعت اوج تردد، بهره برداری از این طرح بزرگ شهری گره بزرگی از ترافیک شهر اسفراین گشوده و سبب حذف نقاط حادثه‌خیز این‌ مسیر می شود.
 
🔹 طاهر رستمی با قدردانی از اقدام‌ جهادی شهرداری اسفراین، افزود: اجرای این طرح نشان داد که شرایط سخت کمبود منابع مالی و اعتباری هم برای اجرای پروژه ها نمی تواند محدودیت ایجاد کند.


عملیات ضد عفونی ناوگان حمل نقل درون شهری و اماکن عموی توسط شهرداری اسفراین در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا  شهرداری اسفراین در مورخ 1398/12/8 اقدام به ضد عفونی تعداد 246 تاکسی و 6 ون نموده است. در ضمن سرویس  های بهداشتی پایانه حمل نقل برون شهری ، پارک ها و بهشت زهرا نیز در این اقدام  ضد عفونی شده است .

شهردار اسفراین ضمن تقدیر و تشکر از همکاری رانندگان محترم ناوگان حمل نقل درون شهری از مردم شریف اسفراین خواست تا با رعایت بهداشت فردی در زمان حضور در اماکن عمومی در مبارزه باشیوع این بیماری مشارکت داشته باشند.

        

         

         بازدید امروز53
بازدید جاری126927